Patronat:

Centrum Kultury Jana Pawła IIKatolickie Radio Rodzina WrocławTygodnik Niedziela Ichtis Portal Młodych Rada Nowej Ewangelizacji

Jestem katolikiem.

Na razie jeszcze nie muszę za to przepraszać, nie muszę się ukrywać. Dobrze jednak gdybym siedział cicho w domu. Nie powinienem publicznie o tym mówić, a już na pewno wtedy, gdy jestem znany lub pokazywany w mediach.

Jakim wiec mam być katolikiem? Tchórzliwym nieudacznikiem, naiwnym idealistą?

Zdecydowanie nie. Nie takiego mnie Bóg stworzył. Stworzył mnie mężczyzną, bo... takiego mnie tu potrzebował! Wyposażył mnie najlepiej do zadania, które na mnie tu czeka. Uzbroił mnie i wyekwipował.

W każdej chwili mam Jego wsparcie. Zaufał mi. Dał mi wolną rękę i mężne serce. Jestem tu Jego człowiekiem, choć na pozór nie różnię się od innych. Potrzebował mnie tutaj do konkretnego zadania i wysłał najlepszego, jedynego do tej roli. Nikt inny nie zrobi tego tak jak ja. Tu jestem z Jego woli.

Udostępnij

Czytaj więcej...

Wariant kolumbijski

Tytuł może brzmieć złowrogo i fanom mocnego kina może się kojarzyć ze sposobem wykonywania egzekucji znanym z filmów o świecie mafii. Jest to jednak zupełnie nietrafione skojarzenie. Rzecz bowiem o układaniu zbiorowego życia według Bożych praw.

Znów zbliża się czas naszego maszerowania ulicami miasta. Jest nas już wierna ekipa, która co rok się powiększa. Ciągle jednak brakuje nam nowych żołnierzy gotowych dać świadectwo narażając się na kpiny i szyderstwa. To naprawdę mały koszt wiary w Chrystusa zważywszy na kontekst historyczny lub geograficzny. Musimy wiedzieć, że 300 wojowników, choćby najlepszych, sprawdza się w małych misjach, ale by objąć modlitwą nasze miasto i przejść do dalszej ofensywy potrzebujemy 3000 wojowników!

Udostępnij

Czytaj więcej...

Wierność Bogu a cywilizacja

Po co nam wierność Bogu?

Potrzebni nowi husarze.

Polska stała się przedmurzem chrześcijaństwa gdyż wielokrotnie Polacy bronili chrześcijańskiej Europy. Nie zawsze te wysiłki były doceniane jednak my Polacy, wierni Bogu, wypełnialiśmy swoją rolę, również na placu boju i z Bożą pomocą odnosiliśmy zwycięstwa.

Dziś znowu stajemy przed zagrożeniem upadku naszej cywilizacji. Tak jak husaria pod Wiedniem, nieliczna w porównaniu z falą najeźdźców, musimy bronić naszych wspólnych wartości. Dziś musimy bronić Europy przed nią samą, bo, porzucając Boga i Jego porządek moralny, zagubiła się na bezdrożach liberalizmu. Dlatego idziemy w marszu manifestując potrzebę powrotu do Bożych wartości.

To wierność Bogu wielu pokoleń chrześcijan w całej Europie doprowadziła do powstania unikalnej w skali świata cywilizacji łacińskiej - naszej cywilizacji. W niej wychowani myślimy, że wszędzie na świecie życie ludzkie i społeczne oparte jest na podobnych wartościach. To błąd, bowiem nie decyduje o tym ustrój państwa, ale mentalność ludzi.

Udostępnij

Czytaj więcej...

Plan IV Marszu Mężczyzn

 

Ramowy plan godzinowy:

  • 14:00 rozpocznie się Msza św. w kościele św. Elżbiety przy ul. św.Elżbiety.
  • 15:30 uczestnicy Marszu wychodzą z kościoła i idąc ulicami Wita Stwosza, Bł. Czesława i Oławską dochodzą do Rynku. Następnie obchodzą Rynek w około.
  • 16:30 modlitwa uwielbienia - wspólnie z rodzinami - na placu przy kościele św. Elżbiety
  • 17:30 błogosławieństwo ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego

Regulamin porządkowy:

Osoby/grupy osób:

  • - które swoim zachowaniem zakłócają ustalony przez organizatorów plan Marszu Mężczyzn
  • - skandujące jakieś okrzyki lub wnoszące transparenty, flagi itp o treści nieuzgodnionej z organizatorami
  • - które promują/zachęcają/dopuszczają postawy sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego

muszą liczyć się z usunięciem z Marszu przez służbę porządkową lub Policję

Udostępnij

Udostępnij